Vánoční dárky jazykové CD a DVD

Francouzština poslechy na mp3

Studujete francouzštinu a nemáte dostatek času k pravidelnému procvičování? Líbilo by se Vám poslouchat lekce při jízdě autem, vlakem, při sportu nebo při domácích pracech? Audiocvičebnice Francouzština poslechy nejen na cesty je vhodná pro začátečníky až pokročilé. Obsahuje zvukové nahrávky rodilých mluvčích, které si můžete kdykoliv a kdekoliv přehrávat na CD nebo mp3. Jednotlivá cvičení a dialogy si můžete také vytisknout. Pravidelným poslechem e-kurzu francouzštiny si zlepšíte porozumění slyšenému slovu, obohatíte svou slovní zásobu a zdokonalíte výslovnost.

Francouzština Langmaster pro samouky CD

Základy francouzské gramatiky ke stažení

Ústav jazyků FSI VUT v Brně publikoval na svých stránkách podpůrné materiály ke studiu francouzštiny. Základní přehled může posloužit všem začátečníkům ke studiu francouzského jazyka. Jednotlivé studijní opory si můžete stáhnout v dokumentech pdf: členy (člen určitý, člen neurčitý, člen dělivý, užití členů s vlastními jmény, užití členů s geografickými názvy, užití členů s časovými údaji, vynechání členu), podstatná jména (mužský rod; ženský rod; množné číslo), přídavná jména (ženský rod; nepravidelné tvary; množné číslo; postavení přídavných jmen ve větě), zájmena (osobní zájmena, přivlastňovací zájmena nesamostatná, ukazovací zájmena nesamostatná; tázací zájmena nesamostatná; neurčité osobní zájmeno "on"), slovesa (nepravidelná slovesa être, avoir, aller; přítomný čas; minulý čas složený;blízká budoucnost).

Francouzská rádia online

Studujete francouzský jazyk? Pravidelný poslech rodilých mluvčích výborně napomáhá ke zdokonalení porozumění mluvenému slovu a osvojení správné francouzské výslovnosti. Na adrese http://multilingualbooks.com/online-radio-french.html naleznete přehled všech francouzských rádií. Seznam obsahuje odkazy na domovské stránky a sídlo jednotlivých stanic, rozdělení rádií podle typu žánru a přímé odkazy na online vysílání.

 

Proč studovat francouzštinu?

Váháte mezi studiem francouzštiny a studiem jiného světového jazyka? Přečtěte si deset argumentů, proč studovat právě francouzštinu. Dokument na podporu studia francouzského jazyka uveřejnilo Velvyslanectví Francie v České republice.

Francouzské noviny online

Užitečný rozcestník odkazů na online stránky francouzsky psaných novin http://www.multilingualbooks.com/online-newspapers-french.html ocení nejen studenti francouzského jazyka, ale také vyučující francouzštiny na středních a vysokých školách. Rozcestník zahrnuje také weby francouzsky psaných novin a zpravodajských magazínů ve Francii, Švýcarsku, Belgii, Kanadě a ve francouzsky mluvících afrických zemích.

Vývoj francouzského jazyka

Francouzština patří mezi nejrozšířenější jazyky světa. Spadá do skupiny románských jazyků, kterým hovoří okolo 90 miliónů lidí ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Kanadě, ve střední a severozápadní Africe a dalších zemích světa. Z francouzštiny pochází velká část mezinárodních slov. Podle serveru Wikipedia má až 70% slov v dnešní angličtině francouzský původ. V 9. století byl ve Francii vydán právní dokument Štrasburská přísaha. Tento dokument představuje první písemný pramen sepsaný ve starofrancouzském (a staroněmeckém) jazyce.

Profesní sdružení učitelů francouzštiny

Vyučující francouzského jazyka na kterémkoliv stupni a typu školy a další odborníky sdružuje Sdružení učitelů francouzštiny. Sdružení učitelů francouzštiny sdružuje vyučující francouzštiny všech typů a stupňů vzdělávacích a kulturních institucí v České republice. Sdružení si klade za cíl rozvíjet vzájemnou spolupráci a výměnu zkušeností mezi svými členy. Podílí se na dalším profesním rozvoji svých členů a pedagogickém výzkumu pro podporu výuky francouzštiny. Sdružení organizuje řadu vzdělávacích akcí, vydává informační bulletin a pořádá studentské olympiády ve francouzském jazyce. 

 

Francouzský jazyk online

Kvalitní online zdroje výukových materiálů na stránce http://www.ecml.at/html/flesite/site/0introgener.htm jsou výbornou pomůckou pro vyučující a studující francouzského jazyka. Portál obsahuje rozcestníky na vzdělávací weby včetně stručných anotací. Zdroje lze rozdělit na tři hlavní kategorie: rozcestník stránek francouzských médií, knihoven a muzeí, stránky pro výuku francouzštiny online (gramatika, testy a cvičení, francouzština pro děti, zábavná výuka formou her, online diktáty, slovní zásoba), moderní výukové nástroje pro interaktivní studium francouzštiny (interaktivní pracovní listy, multimediální výukové materiály, výukové moduly).

 

Francouzština pro začátečníky

Expresní kurz francouzského jazyka pro začátečníky, kteří si v krátkém čase chtějí osvojit základy francouzštiny. Náplní výukového programu jsou výklady gramatických jevů v českém jazyce, slovní zásoba, interaktivní cvičení a testy, francouzsko-český glosář, zvukové nahrávky rodilých mluvčích apod. Pro aktivní francouzskou komunikaci v přirozeném prostředí je v programu připravena slovní zásoba pro různé životní situace (pozdravy, představování, konverzace v restauraci, cestování, apod.).

Francouzština online

Pro studující francouzského jazyka, kteří dávají přednost studiu francouzštiny online na internetu, jsme vyhledali několik zdrojů k online studiu francouzštiny. Unikátní kurz francouzštiny online zdarma připravil server Seznam.cz ve spolupráci s vydavatelstvím Langmaster na stránce http://vyuka.lide.cz/kurz-francouzstiny-zdarma.aspx. Kurz francouzštiny je určen pro všechny úrovně pokročilosti, proto studium můžete zahájit podle úrovně znalostí francouzského jazyka. Výukový program francouzštiny online pokrývá 210 hodin výuky. Obsahuje stovky interaktivních cvičení a testů včetně zvukových nahrávek rodilých mluvčích.

Inzerce
Chcete mít lektorku jen pro sebe? Hodiny zaměřené na Vaše cíle a zájmy a přizpůsobené Vašemu tempu a stylu učení? Tak to se hledáme navzájem. Nabízím individuální výuku / doučování ...
Dobrý den, jsem studentka francouzštiny na VŠ a ve volném čase učím francouzštinu. Upřednostňuji výuku u mě doma, ale není problém se individuálně domluvit. Francouzštině se věnuji od školky, zúčastnila ...
Absolventka Masarykovy univerzity, obor Učitelství francouzského jazyka a literatury s titulem Mgr., nabízí kurzy francouzského jazyka pro začátečníky i pokročilé, doučování pro žáky ZŠ, SŠ i úplné začátečníky jakéhokoliv věku. ...
Je cherche un grand-pére de France un peu prét 70 ans.qui est seul Je voudrais étre en corespondence avec lui. Je habite á Ostrava en République Tchéque. Janie
Zkušený rodilý mluvčí doučí francouzštinu děti i dospělé u sebe (Praha 6, M Dejvická) nebo u Vás doma. Individuální přístup s důrazem na konverzaci a procvičení gramatiky. 400 Kč/60 min
optimalizace PageRank.cz